wtorek, 17 maja 2016

Prezenty na Dzień Dziecka - nasze propozycje


Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami - do tego ważnego dla dzieci wydarzenia zostało już tylko pół miesiąca. Z tej okazji sklepy bombardują nas gazetkami i katalogami zabawek. A Ty siadasz i załamujesz ręce zastanawiając się - co wybrać?

Jeśli chcesz kupić dziecku coś, co nie zostanie rzucone "w kąt" po kilku dniach i zaangażuje do zabawy nie tylko pociechę ale też zapewni wiele rozrywki całej rodzinie (rodzicom, babciom, dziadkom, ciociom i wujkom) i jednocześnie będzie rozwijające - zapoznaj się z naszymi propozycjami.1. Dobble Rebel


Zdecydowanie króluje wśród gier, które posiadamy. Dlaczego? Już wyjaśniam - gra rozwija spostrzegawczość, refleks, percepcję i można zabrać ją WSZĘDZIE :) 55 niedużych krążków z obrazkami zamkniętych w estetycznym metalowym pudełku - w sam raz żeby zabrać je w podróż, na piknik, do kolegi lub koleżanki. Na okrągłych kartach znajduje się 8 różnej wielkości obrazków. Każda z nich jest niepowtarzalna i łączy się z innymi kartami ZAWSZE jednym symbolem. Zadanie polega na zauważeniu tego właśnie symbolu. Wydaje się proste? Nic bardziej mylnego! Grając, nie raz będziecie zastanawiać się, czy aby na pewno na Twojej karcie jest coś wspólnego ;) Gra jest wciągająca - nie raz sama błagałam Gabistworka o rundkę w Dobble. W dołączonej instrukcji opisane jest 5 wariantów gry, więc nie będziecie się nudzić.

2. Time's up! Family Rebel

Stan pudełka wskazuje na to, że gra jest często używana ;)


W pudełku z grą znajdziemy woreczek, karty z hasłami o dwóch poziomach trudności, klepsydrę do odmierzania czasu i notes do zapisywania punktów. Cała gra składa się z trzech rund. W pierwszej należy opisać hasło przedstawione na karcie tak, aby członkowie drużyny mogli je odgadnąć. Oczywiście im więcej haseł drużyna zgadnie tym lepiej. Druga runda polega na opisaniu hasła za pomocą tylko jednego słowa - ubaw jest niesamowity. Przy okazji sprawdzamy też pamięć, ponieważ  wykorzystujemy karty z rundy pierwszej. Ostatni etap polega na pokazywaniu haseł bez używania słów. Myślę, że ta runda jest najzabawniejsza - można powiedzieć, że przypomina kalambury :) Podsumowując, gra jest dla tych, co lubią się wygłupiać i nie boją się zrobić z siebie pajaca a także nie mają nic przeciwko oderwaniu swoich czterech liter z krzesła ;)

3. 5 sekund TreflGra składa się z 354(!) dwustronnych kart, planszy, specjalnego nietypowego czasomierza, który wydaje zabawne dźwięki oraz pionków. Zadaniem gracza jest udzielenie w ciągu 5 sekund odpowiedzi na pytanie. Proste i nudne? Skądże znowu. Pytania sformułowane są tak, że gracz musi wymienić 3 lub 2 rzeczy, kolory, sytuacje itd (np. Wymień dwa kolory kwiatów, Wymień trzy smaki budyniu). Kiedy widzisz, że kulki w czasomierzu pędzą w dół, starasz się odpowiedzieć jak najszybciej, więc do głowy przychodzą Ci najgłupsze i najśmieszniejsze odpowiedzi!Świetna zabawa a przy okazji niezły trening dla mózgu :)

4. Detektyw Pierre w labiryncie. Na tropie skradzionego Kamienia Chaosu. Hiro Kamigaki & IC4DESIGN

Wspaniała interaktywna książka - gra, która wciągnie całą rodzinę na długie godziny. Wcielamy się w niej w pomocnika labiryntowego detektywa Pierra, który musi przeprawić się przez skomplikowane i nietypowe labirynty stworzone przez złodzieja-widmo. Dodatkowo rozwiązujemy zagadki i wyzwania napotkane po drodze. Zachwycające labirynty zostały narysowane z dbałością o każdy szczegół. Jak już pisałam - książka wciąga. Byłam pod wrażeniem, ile czasu Gabrysia jest w stanie się skupić rozwiązując zadania i wyszukując wszystkie najdrobniejsze szczegóły, każdą gwiazdkę, trofeum czy skrzynię ze skarbami. Zresztą sama uwielbiam wpatrywać się w labirynty i odszukiwać zaginione rzeczy - na początku wszystko wydaje się być przerażająco trudne a po chwili okazuje się, że nie można oderwać wzroku i odejść od książki dopóki nie znajdzie się odpowiedniej trasy.

Więcej naszych propozycji znajdziecie we wpisie z poprzedniego roku Gry dla Przedszkolaków

P.S. Zapomniałam o najwazniejszym prezencie, takim, który trzeba obowiązkowo dorzucić do tych kupionych - pamiętajcie żeby dać dzieciom DUŻO MIŁOŚCI :)

8 komentarzy:

 1. Dooble i 5 sekund mamy i gorąco polecamy!!!!

  Ha, ha nawet nie czuję gdy rymuję!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne i rozwijające propozycje dla naszych milusińskich, a i nie tylko dla nich :)Aneta Grenda

  OdpowiedzUsuń
 3. Gry i książki to zawsze dobre pomysły na prezent! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. DObre propozycje, najlepiej kupić wszystkie, ale powariowałyby te dzieci:D
  Pozdrawiam, Ola BaBassment

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajn e propozycje! Uwielbiam wszelkiej maści gry :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawe inspiracje. Z moim towarzystwem muszę jeszcze chwilę poczekać na takie wyzwania ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Grę bardzo chętnie sama bym przygarnęła :)

  OdpowiedzUsuń