poniedziałek, 22 czerwca 2015

Moja córka jest Szczęściarą

Moja córka jest Szczęściarą. Dlaczego? Bo ma najwspanialszego Tatę. Jest dokładnie takim Tatą, jakiego mogłabym sobie wymarzyć dla swojego dziecka.


Moja córka ma Tatę, który ją kocha i to okazuje. Potrafi powiedzieć jej, że jest wspaniała i cieszy się, że ją ma. Pokazuje, że jest dla Niego najważniejsza. Poświęca jej uwagę, zawsze stara się wysłuchać tego, co ma do powiedzenia. A gdy ich zdania się różnią - potrafi spokojnie przedstawić swój punkt widzenia. Potrafi też przyznać się do błędu i powiedzieć "przepraszam".

Moja córka ma Tatę z niezmierzonymi pokładami cierpliwości, które wykorzystuje znosząc jej foszki i humorki. Odpowiada na miliardy pytań. Uczy ją, że nie zawsze musi wygrywać. Uczy jeździć na rowerze, wspinać się, majsterkować i liczyć. Dodaje wiary, gdy jej brak. Potrafi też być stanowczy i stawiać granice, kiedy trzeba.

Moja córka ma Tatę, który poświęca jej czas. Wychodzi do pracy wcześniej niż inni tylko dlatego, żeby wcześniej wrócić do domu i pobawić się z dzieckiem. Gdy jest ich wspólny czas, jego telefon jest odłożony na bok, nie sprawdza wtedy maili, nie ogląda telewizji. Wysłucha każdej jej piosenki, obejrzy każdy występ, zachwyci się kolejnym rysunkiem księżniczki w różowej sukience. Po raz setny przeczyta tę samą bajkę na dobranoc.

Moja córka ma Tatę, który potrafi rozhuśtać huśtawkę do nieba, słuchać i śpiewać z nią przez 4 godziny w kółko "Mam tę moc", potrafi ją uczesać, pomalować jej paznokcie, bawić się lalkami. I wcale się tego nie wstydzi.

Moja córka ma Tatę, dla którego rodzina jest najważniejsza. Pokazuje, że kocha jej mamę, jest czuły i miły. Angażuje się w życie rodziny, pomaga w domu. Potrafi zrezygnować z fajnego wyjazdu z kolegami na rzecz Dnia Rodziny w przedszkolu.

Tata mojej córki jest dumny z bycia Tatą :)


6 komentarzy:

 1. takiego tatę ma też moja córka i możemy się z tego absolutnie cieszyć :) Przybijam ci piatkę!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny taki Tata :-) jak ja to mówię przez duże T!!
  Brawa dla TATY!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, przez duże T na pewno :) Ja już go tak wychwaliłam to musi być taki zawsze ;)

   Usuń
 3. To tylko kwestia czasu az powie Wam,ze jest szczesciara bo ma najwspanialszych rodzicow na swiecie;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już nam to mówi czasem :) Ale jak na czterolatkę przystało zdarza się usłyszeć od niej, że mamy sobie iść :P

   Usuń